izmir escort bayan

SAHNELENENLER

"Kadın Ölüleri" Bir Yüzleşme Hikayesi

Kadın ölüleri

 oyunumuz, Çağımızın bir Trajedisidir.

Oyunumuz, Kadınların töre, aile içi şiddet, ensest ilişkiler sonucu öldürülmeleri ve intihara sürüklenişini anlatmaktadır.

OFİS BOY

MASK-KARA TİYATROSU’NDAN “OFİS BOY”!

 Mask-Kara Tiyatrosu yeni metinleri sahneye taşımaya devam ediyor.

Ödüllü oyun “Ofis Boy” Prof. Dr. Özdemir Nutku-OYÇED Oyun Yazma Yarışması’nda dereceye girmiş ve 196 oyunun içerisinde “En İyi Üçüncü Oyun” olarak seçilmiştir.

 

SUÇLU KİMDİR

MASK-KARA TİYATROSU bu sezon Azerbaycan modern tiyatrosunun kurucularından olan ünlü yazar ABDÜRRAHİM BEY HAKVERDİYEV'in "Suçlu Kimdir"adlı oyunuyla sahnede. Nurhan Uslu'nun Yönetmenliğini üstlendiği oyun, Kadın erkek ilişkilerindeki iktidar olma çabasını mizahi bir dille anlatıyor.

"SABAHATTİN ALİ" BİR ÇİNGENENİN İNANILMAZ AŞK HİKÂYESİ ¨DEĞİRMEN"

Sabahattin Ali`nin ruhuna selam göndermek için Birgül Yeşiloğlu Güler tarafından oyunlaştırılan Degirmen adlı hikayenin Dramaturgluğunu Halit Karaata yaptı. Yönetmenliğinin Kubilay Erdelikara üstlendi. Değirmen, seyirciyle buluşmaya hazır bir oyun.

Ev Yapımı ?

Ev Yapımı ?

 

 Ev Yapımı? Hiçbir şey yapma gereği duymazken bile, içinde duyumsadığı küçük çığlığı ve, bastıramadığı isyanını eyleme dökmek üzere evde toplanıp harekete geçen üç kadının hikayesi.

Mask-Kara Tiyatrosu’ndan “Güne Bakan Cam Kırıkları”

Yalnızca kitap okumak için gidilen sıradan bir parkta yaşamın anlamı karşımıza çıkabilir mi Yaşamın anlamını aramak için bir parka gider miyiz Memet BAYDUR UN 1996 yılında kaleme aldığı oyun, oğlu öldürülen ADAM ın gittiği parkta, kitap okumak için gelmiş bir KADIN ile karşılaşmasıyla başlar iki yalnız insanın, yalnızlığı kırmak ve iç hesaplaşmalarını yapmak için farketmeden başladıkları oyun ile devam eder. 

TİYATRO'NA SAHİP ÇIK !

Mask-Kara Tiyatrosu 1994 yılında kuruldu. Kurulduğu günden buyana elliye yakın oyun sahneye koydu. Oyunlarını başta İstanbul olmak üzere ülkenin bir çok yerinde sergiledi. Defalarca uluslararası festivallere katıldı.

Kuraklık ve Yalan

Oyun, Mitranın üç yıldır Ala ile evli olan eski kocası Umudu arayıp, hayatının tehlikede olduğunu söylemesi ve yardım istemesiyle başlar. Alanın karşı çıkmasına rağmen Umut Mitra ile görüşmeye kararlıdır…

Mask-Kara Tiyatrosu'dan "Karahindiba"

Mask-Kara Tiyatrosu'dan
Tanrı benden bir ısırık almış,
tadımı beğenmemiş,
bir kenara fırlatıvermiş,

Mask-Kara Tiyatrosu "AH BU HAYAT"

Biz bugünden yarına, daha güzel bir dünya düşü kurarız. Kurduğumuz düşü gerçekleştirmek için önümüze hedefler koyar ve yola koyuluruz. Düşlerimizi seyircilerimizle paylaşırız. Mask-Kara Tiyatrosu düş kurmaktan asla vazgeçmeyenlerin tiyatrosudur.

İÇERDEKİLER “DI HUNDIR DE”

MASK-KARA TİYATROSU 20.SANAT YILINDA MELİH CEVDET ANDAY’IN İÇERDEKİLER ADLI OYUNUNU KÜRTÇE SAHNEYE TAŞIYOR.

İçerdekiler, oyununun yazarı Melih Cevdet Anday, gazeteci bir arkadaşının kendisi ile paylaştıklarından yola çıkarak tasarlamıştır. Çıkış noktası olan bu gerçek çok basit ama vurucudur: siyasi polis, elindeki tutukluyu konuşturmak için, tutukluyu eşiyle buluşturma teklifini sunar, tutuklu bu teklifi kabul eder ancak güçlüklerle ayarlanan buluşmaya gelen kişi baldızıdır ve tanınan zaman dilimi hızla azalmaktadır.

YEŞİL PAPAĞAN LİMİTED

DEVLET, MAFYA, ÇETE YİNE SAHNEDE

Yeşil Papağan Limited adlı oyun günümüz Türkiye'sinde sıkça yaşanan yolsuzlukları, mafyanın uzandığı bir çok alanın, işlevsiz hale gelen bazı kurumları ve bunların sonucunda değerlerdeki yozlaşmayı tartışıyor. Oyun, toplumun birçok farklı kesiminden insanlarla mafya denilen organize suç örgütlerinin ilişkileri temellen diriyor. Farklı alanlardaki (politikacı, gazeteci, sanatçı, sporcu, iş adamı) mafya babalarıyla olan ilişkilerin boyutu ve içeriği bir yandan oyunun dünyasını yaratırken, diğer yandan da gerçek dünyayı yansıtıyor...

SALPA

"Özgürlük Arayışını İnatla Sürdüren Bir Delikanlı"

Direklerarası Seyirci Jürisinin ödülünü alan, Yılmaz Güney'in Özgürlük Arayışını İnatla Sürdüren Delikanlsı ''SALPA' Seyircisiyle buluşmak için Türkiye turnesi devam ediyor.

MASA MASALLARI

MASA MASALLARI
Mask-Kara Tiyatrosu MASA MASALLARI adlı oyunla,  seyircisini güldürmeye karar verdi.

Nazif USLU nun Genel Sanat Yönetmenliğinde Bu yıl bir fabrika gibi çalışan, Oyun üstüne oyun çıkartan Mask-Kara Tiyatrosu, bu sefer  Usta Mizah yazarı Ömer PINAR'ın kaleminden damlayan kahkaları,  birbirinden yetenekli genç oyuncularla  sahneye taşıyor.

VELEV'ki TARTÜF

VELEV'ki TARTÜF

1664 yılında  Molier’ in yazdığı  Tartüf  adlı oyunu  Nazım hikmet , 1959 yılında Tartüf 59 adıyla yeniden kaleme aldı.

Günün koşullarına uygun ustaca yazılan oyun , Tartüflerin değişen koşullara nasıl ayak uydurduğunu ve  teknolojiyi nasıl kullandıklarını anlatan yazar, aynı zaman da bunun karşısında durması gereken sınıfsal gücün kimler olması gerektiğini de ifade eder.