5.0/5 rating 1 votes

KAHRAMANLAR KUMPANYASI

Bilinmeyen bir diyarda bilinmeyen bir yerde bilinmeyen bir köyde köylüler ve Keloğlan yaşarmış. Köy halkı ektikleri biçtikleri ürünleri hasat zamanı kahramanlar neşe içersinde toplarken  Hacivat gelir,  Vergilerin iki katına çıktığını köylülere duyurur.  Hacivat'ın olduğu yerde Karagöz olmaz mı?

Geldiği köyde Hacivat'ın olduğunu duyan aç, işsiz ve yorgun olan Karagöz eski arkadaşını bulur. Hacivat, Karagöz'e bekçilik önerir. İşsiz ve çaresiz olan Karagöz kimin bekçisi olduğunu anlamadan işi kabul eder.

Köylüler bulundukları durumdan kurtulmak için Karagöz'den yardım dilerken bilgelerin bilgesi hocaların nüktedanı Nasrettin Hoca gelir ve bilgeliğini konuşturarak köylülere yol gösterir. Keloğlan ve köylüler Karagöz'ünde desteğini alarak Hacivat’ın bahsettiği yere doğru yola koyulurlar.  Vardıklarında  gördükleri her şey süprizdir.

Kandırıldıklarını anlayan köylüler her şeye bu kadar çabuk kandıkları için kendilerine hayıflanırlar. Halk birlik olunca ne yapar tek başına  zorba ifadeleriyle neşeli bir şekilde şarkılarını söyleyip dans ederler.

Müzikli ve komedi olan "Kahramanlar Kumpanyası" adlı oyunumuz çocukların gülerek, eğlenerek zaman, zaman oyuna katılarak kıssadan hisse herkesin her dediğine hemen inanmamaları, söylenen şeyi araştırıp sorgulayıp doğruluğunu ya da yanlışlığına emin olduktan sonra karar vermeleri gerektiği öğretilir.